Нафтогаз відсудив у ДТЕК “Східенерго” 150 млн грн боргів за газ. ДПЕК оскаржить рішення

Госпсуд Донецької області задовольнив позов НАК Нафтогаз України зі стягнення з ДТЕК Східенерго Ріната Ахметова 148,7 млн ​​грн заборгованості за газ, поставлений у вересні 2019 року. Про це пише nbsp;finbalance з посиланням на рішення суду.   

Згідно з судовими матеріалами, ДТЕК Східенерго просив суд не задовольняти позов Нафтогазу, мотивуючи свою позицію тим, що укладання договору про постачання газу було “вимушеним кроком, щоб уникнути зупинки роботи Луганської ТЕС” після повного припинення поставок вугілля з Росії в червні 2010 року.   

З квітня 2017 року постачання вугілля на Луганську ТЕС здійснювалося з активу ДПЕК у Росії – ШУ Обухівська (Ростовська обл.). З жовтня 2018 року Російська залізниця почала блокувати постачання та ТЕС довелося переключатися на газ для виробництва електроенергії для 1 млн домогосподарств у регіоні. 

У серпні 2020 року Кабмін схвалив проект постанови про встановлення спеціального тарифу на природний газ на Луганській ТЕС, проте остаточного рішення не було прийнято, уточнюють у виданні. 

У Нафтогазі наполягали, що законодавство не зобов’язувало ДТЕК Східенерго укладати договір постачання газу виключно з Нафтогазом, а навпаки закріплює принцип вільного вибору постачальника природного газу.  

Іншими словами, відповідач мав право та можливість укласти договір з будь-яким постачальником природного газу, а тому теза ДТЕК Східенерго, що укладання спірного договору було вимушеним кроком, на думку держкомпанії, є безпідставним. 

За даними Нафтогазу, на середину березня 2021 року заборгованість ДПЕК Східенерго перед ним склала 706,8 млн грн.  

Доповнено. У ДПЕК вважають, що суд не врахував усіх обставин справи і компанія оскаржить це рішення. Про це йдеться у поширеній заяві ДПЕК.

У ДТЕК звертають увагу, що з липня 2019 року до березня 2020 року Луганська ТЕС змушена була працювати на газі в умовах критичного дефіциту вугілля, який виник через інфраструктурні та політичні проблеми в регіоні. Причина відсутності вугілля – Російська Федерація блокувала постачання України. Станція може отримувати вугілля залізницею тільки з території РФ, оскільки залізничних під’їздів до Луганської ТЕС по території, що контролюється українською владою, немає.  

“Ми зверталися до Кабміну, Міненерго та НКРЕКП для встановлення спеціальної ціни на газ, яка б відповідала ціні, закладеній у тарифі на електроенергію та тепло. Проте, рішення не було належним чином прийняте. Тому ми змушені відстоювати свою позицію в суді” , – йдеться у заяві ДПЕК.